Certyfikat P248 dla filtra LifeSaver® Jerrycan
Blog /

Certyfikat P248 dla filtra LifeSaver® Jerrycan

23 stycznia 2019SpSp

Filtry ICON LifeSaver® Jerrycan w formie kanistrów uzyskały pozwolenie na używanie znaku jakości NSF oraz certyfikat zgodności z wymaganiami protokołu P248 dla działań wojskowych, wydany przez departament Armii Amerykańskiej w Centrum Zdrowia Publicznego.
Znak jakości NSF oznacza, że produkt został poddany testom i spełnia restrykcyjne wymagania higienicznych standardów bezpieczeństwa dla zdrowia i bezpieczeństwa publicznego. 
Protokół P248 został stworzony przez Centrum Zdrowia Publicznego Armii Amerykańskiej  (USAPHC) i bazuje na wytycznych na Agencji Ochrony Środowiska Stanów Zjednoczonych, działająca obszarze ochrony zdrowia publicznego. Celem protokołu P248 jest zapewnienie odpowiednich standardów, które pozwolą personelowi wojskowemu wytworzenie odpowiedniej ilości wody pitnej w dowolnym środowisku. 
Certyfikat zgodności z protokołem P248 standardów NSF oznacza, że filtr LifeSaver® Jerrycan może być sprzedawany bezpośrednio do Departamentu Obrony USA bez konieczności ponownej oceny działania i wydajności kanistra
Certyfikat oznacza także, że technologia oczyszczania wody stosowana w filtrach LifeSaver® Jerrycan spełnia wysokie standardy specyfikacji Armii Amerykańskiej i plasuje model pomiędzy kilkoma zaledwie innymi modelami, które posiadają znak jakości NSF. 
Zgodnie z informacją przedstawioną przez ICON LifeSaver® wspomnimy, że choć testy były przeprowadzone dla jednego modelu filtra: kanistra LifeSaver® Jerrycan, to wszystkie pozostałe modele filtrów LifeSaver® są produkowane według tych samych standardów, z użyciem tych samych materiałów, co filtry dla których przeprowadzono certyfikację. 
Testy zostały przeprowadzone w sierpniu 2018r. w laboratoriach Biological Consulting Services (BCS).
Wyniki testów potwierdzają, że filtr LifeSaver® Jerrycan skutecznie usuwa z wody mikro patogeny chorobotwórcze przenoszone przez wodę. LifeSaver® Jerrycan był nieprzerwanie używany do przefiltrowania 5 tys. litrów wody. W trakcie testów nie zaistniała konieczność wymiany wkładu filtrującego. Filtr nie uległ zapchaniu. Moment zapchania filtra wyznaczono w sposób sztuczny przy objętości testowej próbki wody 5,3 tys litrów. Testy potwierdziły, że filtr LifeSaver® Jerrycan oczyszcza wodę z takich patogenów chorobotwórczych spotykanych w wodach naturalnych jak:  Escherichia coli (pałeczka okrężnicy), bakteriofag MS2, fr i Cryptosporidium parvum (pierwotniaki).

Certyfikat z dnia 21 grudnia 2018 potwierdza, że woda po przefiltrowaniu w systemie filtrującym LifeSaver® Jerrycan spełnia normy bezpieczeństwa wody zdatnej do picia.

Pełna informacja jest dostępna na stronie ICON LifeSaver®:
https://iconlifesaver.com/news/lifesaver-jerrycan-meets-nsf-protocol-p248/?fbclid=IwAR2BN8Qtrh7cJ3BE0o_eQC0pHm1OMPOc7YHsy-bQGouvEvgrO-XNSmmBySA