Ha3o / Sprzęt Specjalny na targach MSPO 2018
Tagi:
Blog /

Ha3o / Sprzęt Specjalny na targach MSPO 2018

12 września 2018Sprzęt Specjalny

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego 2018 w Kielcach skupił rekordową liczbę 624 wystawców, których stoiska zajęły 27 245 m².
Jak co roku wzięliśmy udział w tym wydarzeniu i na naszym stoisku pokazaliśmy różnorodne rozwiązania osobistego wyposażenia dla służb mundurowych.
Po raz pierwszy zaprezentowaliśmy dostępny od niedawna hełm hybrydowy CAIMAN firmy REVISION MILITARY. Rozwiązanie to – jako trzeci hełm dopełniający najnowszą linię lekkich hełmów Caiman – przeznaczony dla skoczków spadochronowych i jednostek specjalnych, to lekki modułowy kask niebalistyczny z nakładką balistyczną, która w dowolnym momencie, w zlaeżności od sytu7acji taktycznej może zostać przymocowana do czerepu tworząc skuteczną ochronę balistyczną.
Oczywiście oprócz systemów ochrony głowy można było przymierzyć okulary i gogle, i dowiedzieć się o nowościach z zakresu systemów ochrony oczu REVISION.
Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się system magazynowania i dystrybucji energii NervCentr firmy REVISION. Zasobniki energii mogą stanowić źródło zasilania dla każdego elementu wyposażenia współczesnego żołnierza, wymagającego zasilania lub doładowania, w dowolnym miejcu i czasie, eliminując konieczność częstej wymiany i transportu baterii jednorazowych.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się specjalistyczna odzież TAIGA. Opracowana jako system, który ma zapewnić komfortowe ciepło, ochronę przed warunkami zewnętrznymi (deszczem, śniegiem, wiatrem, temperaturą do -50ºC). System ten oparty jest na doborze odpowiednich warstw odzieży do panujacych warunków i rodzaju aktywności i obejmuje poszczególne elementy począwszy od wysokiej klasy termoaktywnej i ogniotrwałej bielizny po odzież wierzchnią, która zapewnia również skuteczne maskowanie w każdym terenie i pogodzie (łacznie z maskowaniem w podczerwieni IR).
Prezentacje odzieży i krótkie szkolenia z właściwego doboru odzieży prowadzili dla wszystkich chętnych przedstawiciele szwedzkiej firmy TAIGA.
Trzecią grupą prezentowanych przez nas rozwiązań były narzędzia wyważeniowe zarówno ręczne jak i hydrauliczne. Na naszym stoisku - w jednym miejscu użytkownicy mogli obejrzeć i wypróbwać ręczne narzędzia: młoty, tarany, przecinaki i łomy firm takich jak BCM, Ruhl Tech, Ratools, jak również narzędzia zasilane pompami hydraulicznym firmy Ogura, Ratools czy wciąż nowej na polskim rynku firmy Libervi tprodukującej szeroką gamę narzedzi różnej mocy i sposobie wypierania. Na naszym stoisku można było obejrzeć i uruchomić wyważacz OP55 LIBERVIT do forsowania drzwi niewzmocnionych, otwieranych do wewnątrz lub jako rozpierak do drzwi otwieranych na zewnątrz .
LIBERVIT jako jedyny na świecie posiada też w ofercie autonomiczne narzędzia tnąco-rozpierające do pracy pod wodą, których można używać też na lądzie.
W sekcji „breachingowej” swoim doświadczeniem w pracy z narzędzimi wyważeniowymi dzielił się zespół C-IED: doświadczeni Specjaliści, byli Operatorzy Jednostki Specjalnej GROM.
W tym roku pokazaliśmy także nowość w asortymencie filtrów do wody. Najnowszy model filtra: 400 ml Lifesaver Liberty, który wyposażony w specjalny wężyk pozwala na napełnienie butelki bez otwierania nakrętki i zanurzania w wodzie. Oczywiście fitr ten jak wszystkie pozostałe filtry Lifesaver eliminuje z wody wszelkie patogeny, smak i zapach.
Na naszym stoisku omawialiśmy i prezentowaliśmy naszywki, znaczniki, cele strzeleckie termiczne,kamizelki ratunkowe, oznaczenia lądowisk, panele sygnalizacyjne, słowem wszystko co może stanowić dopełnienie wyposażenia grupowego.
W limitowanej edycji drukowanego wydania Fragout znalazły się 2 publikacje dotyczące rozwiąza.ń z oferty Ha3o: narzędzia hydrauliczne LIBERVIT oraz opracowanie o najnowszej linii systemów ochrony głowy CAIMAN firmy REVISION MILITARY.


Tagi: