III edycja GROM Challenge 2015
Tagi: Karrimor SF
Blog /

III edycja GROM Challenge 2015

15 września 2015Zespół Sprzęt Specjalny

5 września w Czerwonym Borze odbyła się III edycja GROM Challenge. Jak zapewne większość z Państwa wie jest to ekstremalny bieg terenowy wzorowany na selekcji do JW 2305. W ramach rywalizacji trzeba przebyć dystans około 25 kilometrów i pokonać wiele przeszkód naturalnych oraz sztucznych, a także zrealizować zadania wyznaczone na trasie. Pomiędzy odcinakami biegu Zawodnicy muszą wspinać się i opuszczać na linie, pokonywać przeszkody wodne i bagna, czołgać się (pod pojazdami), forsować przeszkody z bali słomy, dwa razy przetrwać wojskowy tor przeszkód o długości około 2 kilometrów  i wiele, wiele innych. Muszą wykazać się logicznym myśleniem, znajomością węzłów ratunkowych czy wiedzą z zakresu ratownictwa medycznego - wszystko przy ekstremalnym zmęczeniu.

Impreza odbywa się na terenie byłego poligonu wykorzystywanego przez jednostkę specjalną GROM, pod czujnym okiem Instruktorów GROM GROUP. W biegu startują 2-osobowe zespoły, w których Zawodnicy muszą sobie pomagać. Liczy się wynik drużyny.

Ideą zawodów „jest popularyzacja służby wojskowej, patriotyzmu i unikalna szansa doświadczenia wybranych elementów prawdziwej selekcji na trasie przygotowanej przez komandosów GROM.”

Już kolejny raz włączyliśmy się w to wydarzenie i tym razem ufundowaliśmy nagrody specjalne – dla najlepszej pary mieszanej oraz dla najstarszego zespołu. Dla zwycięzców w obu kategoriach przygotowaliśmy zasobniki hydracyjne firmy Karrimor SF. Doceniamy jednak wszystkich zawodników, których zdecydowali się na pokonanie tej morderczej trasy! Każdy uczestnik biegu utrzymał od nas pakiet startowy z wyposażeniem surwiwalowym.

Podczas imprezy wystawiliśmy się z naszym stoiskiem, gdzie wszystkim chętnym prezentowaliśmy nasz asortyment. Dużym zainteresowaniem cieszyły się plecaki Karrimora SF.

Serdecznie gratulujemy Zwycięzcom oraz wszystkim Uczestnikom! Bardzo cieszy, że w tym roku na podium stanęło grono wojskowych, którzy nie mieli sobie równych!Tagi: Karrimor SF