INUTEQ daje ochłodę lekarzom
Blog /

INUTEQ daje ochłodę lekarzom

28 kwietnia 2020SpSp

Obecny czas pandemii dla setek lekarzy i pielęgniarek z oddziałów zakaźnych i OIOM, ratowników medycznych z karetek pogotowia oznacza długie godziny walki o życie pacjentów.
Medyczne ubranie ochronne używane przez pracowników służby zdrowia jest szczelne i nierzadko ciężkie, co w połączeniu z pracą wymagającą „najwyższych obrotów”, przy wielkiej presji działania, może nieść ryzyko przegrzania prowadzącego nawet do stresu termicznego.
W tej sytuacji rozwiązaniem dla pracowników opieki zdrowotnej mogą być kamizelki chłodzące, takie jakich używają sportowcy w ekstremalnie gorących warunkach, podczas intensywnego wysiłku, aby zapobiec lub zminimalizować skutki przegrzania. W szpitalach kamizelki chłodzące powinny być szeroko stosowane przez personel medyczny.
Fizjolog Dr Thijs Eijsvogels, wyjaśnia: „Lekarze i pielęgniarki na OIOM, którzy leczą pacjentów  zarażonych wirusem Covid-19, mogą pracować wygodnie nawet trzy godziny dłużej dzięki chłodzącej kamizelce. Kamizelki chłodzące zapewniają stabilną temperaturę ciała, mniej intensywne pocenie, utrzymanie koncentracji i szybszą regenerację po każdej intensywnej sesji pracy. ”
Kamizelki chłodzące wyprodukowane przez INUTEQ dla zawodników, którzy mieli wziąć udział w Olimpiadzie w Tokio zostały obecnie przeznaczone przez holenderską Federację Olimpijską NOC * NSF dla lekarzy i pielęgniarek.
INUTEQ ma bogate doświadczenie w dziedzinie odzieży chłodzącej, oparte na  ścisłej współpracy z trenerami sportowymi, sportowcami i lekarzami w celu opracowania odpowiedniego stroju chłodzącego
Aby zapewnić pracownikom służby zdrowia dostęp do kamizelek chłodzących, INUTEQ oferuje swój produkt po znacznie obniżonej cenie do odwołania.
Kamizelki PCM CoolOVER przeznaczone obecnie dla personelu medycznego to dopasowane kamizelki w rozmiarze uniwersalnym.  Można je łatwo czyścić lub sterylizować, co jest olbrzymią zaletą podczas użytkowania w środowisku medycznym.  Jest to jedyna kamizelka dostępna na rynku z certyfikatem USDA, w 100% na bazie bioproduktów, oraz zgodna z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady.