Kamizelki INUTEQ w praktyce
Tagi: INUTEQ
Blog /

Kamizelki INUTEQ w praktyce

18 czerwca 2020SpSp

Kamizelki chłodzące w dobie koronawirusa stają się gorącym tematem, trafiły do telewizji. 
W telewizji holenderskiej ukazał się krótki wywiad z lekarzami szpitala Radboud  i z naukowcami na temat kamizelek chłodzących PCM COOLOVER dla pracowników służby zdrowia. Okazuje się, że kamizelki chłodzące INUTEQ, zaprojektowane i przeznaczone pierwotnie dla sportowców na Olimpiadę w Tokio, Ostatecznie kamizelki te dostarczono do szpitala Radboud dla personelu medycznego do zakładania pod odzież ochronną. 
W czasie epidemii jednym z problemów dotykających lekarzy, pielęgniarki, pracowników domów opieki, ekip karetek pogotowia jest dokuczliwe przegrzanie spowodowane noszeniem odzieży ochronnej. Do tego dochodzi brak czasu na łyk wody, ciągły pośpiech, intensywna aktywność fizyczna związana z obsługą pacjentów. 
Praca w takich warunkach powoduje szybkie przemęczenie. Okazuje się, że kamizelki INUTEQ zauważalnie poprawiają wydajność organizmu. Na filmie mówi się, że po 3 godzinnej pracy bez kamizelki lekarz w „pełnym fasunku” czuje się wyczerpany, natomiast po założeniu kamizelki w tym samym czasie następuje ewidentna poprawa komfortu, oraz wydajności.
W Holandii mówi się o tym, że kamizelki powinny stać się powszechnym wyposażeniem dla pracowników szpitali i domów opieki.
Dlaczego akurat te kamizelki są polecane do szpitali?
Oprócz tego, że kamizelki są lekkie, wygodne, w rozmiarze uniwersalnym, zapewniają stabilną temperaturę ciała 21C przez 3 godz., mniej intensywne pocenie, utrzymanie koncentracji i szybszą regenerację po każdej intensywnej sesji pracy. Kamizelki można łatwo czyścić lub sterylizować Jest to jedyna kamizelka dostępna na rynku z certyfikatem USDA, w 100% na bazie bioproduktów oraz zgodna z rozporządzeniem Parlamentu i Rady Europejskiej.


Tagi: INUTEQ