Kolejna nowość w Revision Military czyli SenSys ComCentr2
Tagi:
Blog /

Kolejna nowość w Revision Military czyli SenSys ComCentr2

12 października 2017Sprzęt Specjalny

Na dorocznej konferencji AUSA odbywającej się w dniach 9-11 października w Waszyngtonie firma Revision Military przedstawiła swój najnowszy produkt: nowej generacji system słuchawkowy do komunikacji i ochrony słuchu SenSys ComCentr2™ Tactical Headset System. SenSys ComCentr2™ nie jest niezależnym odrębnym produktem - stanowi uzupełnienie całej gamy zintegrowanych systemów dla wojska oferowanych przez Revision Military i będzie dostępny już w pierwszym kwartale 2018 roku.

ComCentr2 Tactical Headset System zaprojektywano z myślą o bezproblemowej integracji z nowoczesnymi systemami ochrony głowy, łącznie z najnowszym zestawem przeznaczonym dla jednostek wojsk specjalnych: Batlskin Caiman™, będzie kompatybilny także z innymi elementami wyposażenia żołnierza.
Kluczowym zadaniem systemu jest zapewnienie swobodnej orientacji i bezproblemowej komunikacji w sytuacjach taktycznych o wysokim poziomie hałasu.

ComCentr2 Tactical Headset System to nowatorskie rozwiązanie złożone ze słuchawek i zaawansowanego technologicznie urządzenia Human Interface.
W słuchawkach o płaskim profilu typu „circumaural",  (całe ucho jest otoczone przez muszlę) wykorzystano cyfrową technologię aktywnej redukcji hałasu: Digital Active Noise Reduction.  ANR  niweluje dźwięki o niskich częstotliwościach generowane przez ciężkie wojskowe wozy bojowe. Chroniąc przed hałasem zapobiegają osłabieniu słuchu, a także eliminując zewnętrzne zakłócenia poprawiają słyszalność komunikatów. Układ dwóch mikrofonów skierowanych do przodu i dwóch do tyłu zapewnia 360 stopniowy zakres zbierania dźwięku pochodzącego zarówno z przodu jak i z tyłu. Żołnierz z takim wyposażeniem otrzymuje informację o otoczeniu, co ma duże znaczenie w szybkiej orientacji w każdej sytacji taktycznej. Integrując zaawansowane rozwiązania elektroniczne i oprogramowanie z wygodnym, zorientowanym na komfort użytkownika modelem słuchawek – system ComCentr2 Tactical zapewnia precyzję czujników i naturaly dźwięk wysokiej jakości.
W pełni cyfrowy system umożliwia komunikację w sytuacjach krytycznych, usprawnia dowodzenie, kontrolę i komunikację zarówno na polu walki, jak i dla pojedynczych żołnierzy podczas walki w otoczeniu generującym hałas.  ComCentr2 Tactical to idealny system komunikacyjny dla żołnierza, również dzięki możliwościm bezproblemowego połączenia i swobodnej współpracy z szerszym systemem łączności.
Drugi moduł systemu to Human Interface Device (HID), ręczny intuicyjny kontroler zaprojektowany tak, aby idealnie „leżał” w dłoni. Przyciski na urządzeniu umożliwiają transmisję radiową, regulację poziomu dźwięku i przełączanie pomiędzy urządzeniami radiowymi. W przeciwieństwie do urządzeń wyposażonych w stałą ilość portów HID w dolnej części posiada wbudowany uzupełniający klucz, którego przyłącza umożliwiają konfigurację pod potrzeby konkretnej misji w wielozadaniowym środowisku, wielokanałowej komunikacji, zapewniając także kompatybilność z starszymi systemami i przyszłymi nowoczesnymi rozwiązaniami.
System ComCentr2 Tactical Headset dotrzymuje kroku zaawansowanym technologiom, zamykając lukę pozostawioną przez obecne systemy komunikacji przestrzennej 3D, poprawi jakość komunikacji zespołu, umożliwi żołnierzom swobodną orientację w sytuacji o wysokim poziomie hałasu. Zgodnie ze słowami prezesa firmy Jonathan Blanshay System ComCentr2 Tactical Headset to nie jest produkt jednostkowy, śmiały krok w systemach komunikacji taktycznej i ochronie słuchu, to kolejny poziom zintegrownych systemów nagłownych, efekt dążenia firmy Revision Military do stworzenia całościowego w pełni zintegrowanego systemu łączącego system ochrony głowy z systemem komunikacji i ochrony słuchu.


Tagi: