LifeSaver wprowadza na rynek nowy filtr LIVESAVER C1
Tagi: filtr
Blog /

LifeSaver wprowadza na rynek nowy filtr LIVESAVER C1

4 kwietnia 2019SpSp

LIFESAVER C1 to nowy lekki zbiornik z filtrem przeznaczony dla społeczności o utrudnionym dostępie do czystej wody, w razie katastrofy ekologicznej lub klęski żywiołowej. Łączy korzyści pozyskania masowej ilości wody pitnej dla większych społeczności z prostotą i wydajnością mniejszych filtrów LifeSaver. 
LIFESAVER C1 został wprowadzony dla organizacji humanitarnych i dla rynku militarnego w listopadzie 2018r. Obecnie nowy LIFESAVER C1 jest dostępny także dla odbiorców komercyjnych.
LIFESAVER C1 zapewnia do 500tys. litrów pitnej, czystej biologicznie wody dla 100 osobowej społeczności przez 4,5 roku.
LIFESAVER C1 jest przeznaczony do podłączenia do wieżowych zbiorników magazynujących wodę umieszczonych na wysokości min. 2 m (zbiorniki takie są używane powszechnie w krajach rozwijających się) lub do wodociągów miejskich, w których jakość wody jest zagrożona.
LIFESAVER C1 wyposażony jest w szybkozłączki umożliwiające sprawną instalację i uruchomienie filtra.
LIFESAVER C1 jest prosty w obsłudze, użytkownik ma dostęp do pitnej wody po odkręceniu kurka.
W celu zwiększenia wydajności filtry LIFESAVER C1 można łączyć ze sobą w system łańcuchowy pobierający wodę z tego samego źródła. 
Filtr LIFESAVER C1 oczyszcza wodę ze szkodliwych patogenów tj. bakterie, wirusy, pierwotniaki eliminując możliwość zachorowania na choroby wywoływane przez bakterie: E. coli, cholery, dezynterii, jadu kiełbasianego, salmonelli, tyfusu brzusznego i wirusy: SARS, zapalenia wątroby i polio i przez inne patogeny spotykane w zanieczyszczonej wodzie. Czystą mikrobiologicznie i oczyszczoną wodę pozyskaną ze zbiornika, można używać bezpośrednio do picia, mycia czy gotowania.

Charakterystyka
LIFESAVER C1 eliminuje:
- Zanieczyszczenia mechaniczne
- Wirusy: >99,99% (Log4)
- Bakterie: >99,9999% (Log6)
- Pierwotniaki: 99,99% (Log3)
Metoda filtracji: Ultrafiltracja (UF):
- membrana z mikroporami wielkości 15nm, zatrzymuje wszelkie cząstki o niezwykle małych rozmiarach.
Filtr z aktywnego węgla (eliminacja substancji chemicznych)
- eliminuje szerokie spektrum pozostałości związków chemicznych szkodliwych dla zdrowia ludzkiego, które mogły zostać wprowadzone do obiegu wody: pestycydy, środki medyczne lub substancje zawierające pierwiastki, takie miedź i siarka. Filtr usuwa z wody również nieprzyjemny smak i zapach chloru i siarki
Filtr spełnia wymagania normy NSF/ANSI P231:
- Filtr testowano w laboratoriach  BCS 18 lutego 2016 w oparciu o protokół NSF/ANSI P231.
Wymiary: 919 x 243 x 243 cm
Waga: 6 kg
Ilość filtrowanej wody: 500 tys. l
Przepływ początkowy: 5l/min przy ciśnieniu 0,2bara
C1 został dostarczony dla ofiar ocalałych po przejściu cyklonu Idai w Mozambiku, będzie służył przez kolejne miesiące podczas odbudowy infrastruktury.


Tagi: filtr