NERV CENTR Revision Military
Blog /

NERV CENTR Revision Military

30 września 2015Zespół Sprzęt Specjalny

Podczas XXIII Targów MSPO zauważyliśmy, że bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się zasobniki energii – NERV CENTR - REVISION POWER MANAGEMENT SYSTEMS. Są to zaawansowane systemy, których zdolności magazynowania energii daleko przekraczają standardy technologii akumulatorów oraz baterii.

Na współczesnym polu bitwy wykorzystuje się wiele urządzeń wymagających zasilania energią. Współczesny żołnierz ma na wyposażeniu radia, przyrządy do nawigacji, noktowizję, celowniki oraz inne przyrządy, które podczas dłuższych misji generują duże zużycie energii. Nerv Centr jest w stanie zasilić tego typu wyposażenie, a dodatkowo eliminuje konieczność transportowania oraz częstej wymiany jednorazowych baterii.

Firma Revision zrozumiała krytyczną wagę jaką we współczesny świecie odgrywa dostarczenie przenośnej i odnawialnej moc i stworzyła 2 rodzaje akumulatorów Nerv Centr. Postanowiliśmy zaprezentować Państwu krótką charakterystykę produktów akumulujących energię.

SOLOPACK

Pierwszym urządzeniem jest dyskretny akumulator litowo-jonowy SOLOPACK, zdolny do przechowywania energii potrzebnej na 12-godzinną misję. Wytrzymała bateria jest gotowa do użycia w każdym momencie, oferując dużą moc urządzenia, a przy tym redukcję wagi obciążenia żołnierza, który musiałby nosić dodatkowe, zapasowe baterie jednorazowe.

SoloPack zapewnia moc energii na poziomie 64 baterii AA (NiCd) co przy niewielkim rozmiarze urządzenia  jest najlepszym dostępnym na rynku rezultatem.  Dzięki temu z znaczącym stopniu zredukowano konieczność wyposażania żołnierza w baterie jednorazowe, a waga akumulatora SoloPack to tylko 550g. Urządzenie działa niezawodnie w niezwykle szerokim zakresie temperatur, który wacha się pomiędzy -32°C,  a +55°C. Solidna, wielowarstwowa obudowa amortyzuje wstrząsy , zapewniając ochronę na polu walki, natomiast dedykowany przycisk aktywuje wyświetlacz i informuje użytkownika o procencie naładowania akumulatora. SoloPack zaprojektowany jest do troczenia do systemu MOLLE i Malice. Pokrowiec na urządzenie ułatwia utrzymanie porządku w kablach i zapewnia łatwy dostęp do gniazda oraz wyświetlacza. Płaska bateria jest kompatybilna z obecnie używanym, standardowym wyposażeniem współczesnego żołnierza. Dodatkowo SoloPack jest kompatybilny z systemem NettWarrior i SMBus v1.1.

SHAREPACK

SharePack to zaprojektowany w przemyślany sposób system magazynowania energii, który może zarówno gromadzić, jak i dostarczać, pozyskiwać i rozdzielać energię bez generowania jej strat. Jest to urządzenie o większej mocy niż SoloPack. Osiągnięto w nim obniżenie wagi, zmniejszenie ilości kabli, a także w zasadzie całkowicie wyeliminowano konieczność noszenia zapasowych baterii. SharePack jest w stanie zaopatrywać w energię szereg urządzeń elektronicznych równocześnie. Oferuje też elastyczność w programowaniu napięć wejściowych i wyjściowych, uaktualnianie systemu obsługującego urządzenie oraz natychmiastową gotowość do pracy.

SharePack posiada zdolność do pozyskiwania energii z większości źródeł napięcia prądu stałego: AAA przez ogniowo D lub lepsze, akumulatory samochodowe, koce magazynujące energię słoneczną, ogniwa paliwowe, ładowanie samochodowe (NATO lub 1275). Zaletą urządzenia jest fakt, że nie wymaga dedykowanej dla siebie ładowarki. Zapewnia dogodny sposób ładowania oraz korzystania ze zgromadzonej energii poprzez użycie standardowego kabla USB. Przewagą SharePacka jest fakt, że pozwala on jednocześnie ładować oraz użytkować urządzenie. Wszystko to przy niewielkiej wadze – 1,25kg. Dodatkowo SharePack dopasowany jest do ciała dla zwiększenia ergonomii i komfortu użytkowania. Zaprojektowany jest do troczenia do systemu MOLLE. Pokrowiec na urządzenie ułatwia utrzymanie porządku w kablach i zapewnia łatwy dostęp do obu gniazd oraz wyświetlacza. Wielofunkcyjny wyświetlacz LCD zapewnia dostarczanie, w czasie rzeczywistym, informacji o wydajności baterii, zużyciu energii oraz danych na temat podłączonych urządzeń. SharePack jest kompatybilny z systemem NettWarrior.

Innowacyjność prezentowanych rozwiązań sprawia, że warto zainteresować się systemem magazynowania energii firmy Revision- NERV CENTR!