Nowa, uzupełniona lista wyposażenia Armii Amerykańskiej APEL 2019
Blog /

Nowa, uzupełniona lista wyposażenia Armii Amerykańskiej APEL 2019

26 czerwca 2019SpSp

Najnowsza, opublikowana niedawno lista wyposażenia żołnierzy Armii Amerykańskiej w zakresie ochrony wzroku APEL® (Authorized Protective Eyewear List) została uzupełniona o kolejne modele Revision Military: okulary Shadow Strike oraz gogle Snow Hawk, co oznacza, że będą standardowo użytkowane przez Siły Zbrojnych USA.  Biuro wykonawcze programu  wprowadza na listę APEL® nowe produkty tylko po przeprowadzeniu kompleksowych badań laboratoryjnych, oraz prób testowych przeprowadzonych przez użytkowników w terenie.
Wyżej wymienione gogle i okulary Revision przeszły pozytywnie testy oceny odporności balistycznej zgodnie z wymaganiami norm  wojskowych U.S. MIL SPEC MIL-DTL-43511D i MIL-PRF-32432, MIL-PRF-31013 ).  Tegoroczny proces selekcji APEL zasługuje na szczególną uwagę, ponieważ Armia wprowadziła kilka poprawek obowiązujących dotychczas standardów. Zmiany dotyczą wyższych wymagań balistycznych (dla gogli: prędkość wystrzelonego naboju kalibru 0.22k wzrosła z 167,64 – 170,68m/s (550-560ft/s) do 176,784 - 179,832m/s (580-590ft/s), dla okularów balistycznych prędkość naboju kalibru 0.15  wzrosła z 195,072- 201,168m/s  (640‑660 ft/s ) do 213,36-220,98m/s  (700‑725 ft/s). 
Ponadto na liście APEL stworzono nową kategorię produktów do ekstremalnie zimnych warunków pogodowych. W tej kategorii znalazły się gogle SnowHawk™.
 Systemy ochrony oczu Revision Military  zakwalifikowane w tegorocznej edycji APEL to:
Okulary ShadowStrike™ -  lekkie, przeciwsłoneczne okulary balistyczne z dwoma wymiennymi soczewkami, (czarne oprawki z przyciemnianym i przezroczystymi soczewkami);  to pierwsze na rynku dwusoczewkowe okulary z powłoką OccuMax AntiFog, w których po raz pierwszy w mostku oprawki zastosowano mechanizm upraszczający zmianę soczewek. Ponadto powłoka OcuMax® Plus chroni ściśle przylegające soczewki przed parowaniem (pozostawia soczewki niezaparowane przez ponad 100 sekund).
System SnowHawk™  -  pierwszy system złożony z gogli balistycznych oraz zintegrowanej balaclawy. Dzięki wszytemu w kominiarkę magnesowi ściśle przylega ona do gogli , gwarantując maksymalną ochronę twarzy w środowisku o ekstremalnie niskich temperaturach (balaclawa jest produkowana oddzielnie).
Revision Military jest producentem i jednym z wiodących dostawców produktów ochrony wzroku dla Sił Zbrojnych USA. Pierwsze okulary Revision zostały wciągnięte na listę APEL już na początku jej istnienia, w 2006 r.   Do tej pory na liście wyposażenia wojsk amerykańskich znalazły się następujące produkty:  okulary Sawfly®, StingerHawk®,   ShadowStrike™,  gogle SnowHawk™,i Desert Locust® Selekcja APEL 2019 najnowszych modeli Revision jest dowodem, na to, że firma nieustannie dostosowuje swoje produkty do zmieniających się warunków, w jakich walczą żołnierze na współczesnym polu walki.