Nowe linie kamizelek pneumatycznych w ofercie International Safety Products (ISP)
Tagi: ISP
Blog /

Nowe linie kamizelek pneumatycznych w ofercie International Safety Products (ISP)

30 września 2018Sprzęt Specjalny

Jak czytamy w MARITIME JOURNAL firma International Safety Products (ISP) zaprezentowała na tegorocznych wrześniowych targach SMM 2018 (Shipbuilding, Maritime and Machinery) najnowszą linię pneumatycznych kamizelek ratunkowych przeznaczoną dla użytkowników komercyjnych,służb ratowniczych, do zastosowań roboczych.
Nowe, ergonomiczne kamizelki pneumatyczne do zastosowań roboczych firmy ISP to kamizelki ratunkowe przeznaczone do noszenia na odzież roboczą lub ochronną.
W skład tej lini wchodzą modele WORKSAFE i WORKSAFE PRO zaprojektowane jako wygodne kamizelki ratunkowe, nieograniczające swobody ruchu, zapewniające bezpiezceństwo podczas prac w szczególnie trudnych warunkach.
□ WORKSAFE to kamizelki ratunkowe do zakładania na odzież ognioodporną lub antystatyczną, do prac spawalniczych lub pracy w strefach zagrożonych wybuchem (dyrektywa APEX). W najnowszej ofercie ISP dostępne są również pokrowce nylonowe, PCV i przezroczyste.
□ WORKSAFE PRO to linia kamizelek ratunkowych spełniających wszystkie wymagania służb ratowniczych pod względem funkcjonalności i identyfikacji.
□ SOLAS Flexi-wing 150 – jest to kamizelka podwójnego przeznaczenia: zakładana podczas ewakuacji lub do stałego noszenia.
□ Interlock 275 i 275 III Offshore - są to kamizelki o wyporności 300N, które zapewnią utrzymanie na powierzchni wody użytkownikow w ciężkiej odzieży roboczej lub w suchym kombinezonie, gwarantując odwrócenie na plecy tak ubranej osoby w czasie poniżej 5 sekund.
□ SOLAS Aqua Junior – to dopełnienie serii, kamizelka przeznaczona dla dzieci, zaprojektowana zgodnie z najnowszymi normami konwencji SOLAS, a przy tym nieporównywalnie mniej uciążliwa w użytkowaniu niż kamizelka piankowa.
Kamizelki nowej lini wykonane są w technologii Wave Barrier. Opatentowany wzór częściowo zachodzących na siebie balonów gwarantuje odwrócenie na plecy użytkownika w czasie poniżej 5 sekund. Bariera chroni użytkownika przed oddychaniem pyłem wodnym, odprowadzając wodę od twarzy i rozpylanie jej z dala od dróg oddechowych użytkownika. Dopracowane i przemyślane wsparcie dla głowy i szyi sprawdza się nawet wtedy, gdy użytkownik jest nieprzytomny, utrzymując głowę nad powierzchnią wody.


Tagi: ISP