REVISION MILITARY DOSTARCZY PONAD 48 TYS. HEŁMÓW DLA ARMII HOLENDERSKIEJ
Blog /

REVISION MILITARY DOSTARCZY PONAD 48 TYS. HEŁMÓW DLA ARMII HOLENDERSKIEJ

18 października 2019SpSp

 Revision Military – światowy lider  i wiodący dostawca nowoczesnych systemów ochrony głowy i oczu, a także mobilnych systemów zasilania dla wojska rozpocznie jeszcze w tym roku dostawy hełmów Revision Batlskin Viper® P6N dla wojsk holenderskich.    
Firma Revision  została wybrana w otwartym konkursie ogłoszonym przez Ministerstwo Obrony Narodowej na dostawę 48,8 tys hełmów balistycznych, dodatkowo zawarto umowę na serwis i konserwację hełmów ( umowa na okres 15 lat, z datą wygaśnięcia na 2034 rok). 
Wdrożenie systemu Batlskin Viper stanowi pierwszy od ponad 20 lat znaczący krok w unowocześnianiu technologii hełmów dla holenderskich sił zbrojnych. „Obecny model hełmów Armii Holenderskiej został wdrożony we wczesnych latach 90 XX wieku, więc pilnie wymagał wymiany.” (Materieel Gezien nr 06, 2019).    
Decyzja holenderskiego MON o wdrożeniu do Armii systemu Viper P6N firmy Revision podąża za trendem zapoczątkowanym przez Danię i Wielką Brytanię w zakresie programów przejścia jednostek sił zbrojnych na hełmy nowej generacji Revision.
Jonathan Blanshay prezes, firmy Revision Military, mówi, że system Viper Batlskin został opracowany dla holenderskiego Ministerstwa Obrony zgodnie z otrzymanymi wytycznymi. System nowej generacji oznacza najnowocześniejsze materiały, ochronę na najwyższym poziomie, optymalne dopasowanie, zredukowaną wagę, łatwiejszą integrację z systemami wojskowymi, co w efekcie zapewnia większą skuteczność operacyjną każdego żołnierza. 
Badaniach i testy hełmów dostarczonych przez firmy startujące w przetargu dowiodły, że najlepsze parametry mają hełmy Revision. Hełmy Viper P6N otrzymały również najwyższą ocenę od użytkowników w grupie testowej. 
Viper P6N został opracowany zgodnie z wytycznymi holenderskiego MON, w oparciu o wysokie standardy określone dla holenderskich sił zbrojnych. Wybór hełmów nastąpił po szeroko zakrojonych badaniach oraz testach Użytkowników, potwierdzających, że hełmy Revision spełniają warunki norm wojskowych oraz zapewniają komfort noszenia nawet przy długotrwałym użytkowaniu. 
Czerep hełmu Viper P6N wyprodukowano z zaawansowanych technologicznie materiałów (kompozyt z włókien polietylenowych UHMWPE  (Ultra-High-Molecular-Weight Polyethylene), co wiąże się z ich wytrzymałością, odpornością balistyczną na najwyższym poziomie przy małej masie. Każdy z dostarczonych hełmów będzie wyposażony w najlepszy w swojej klasie fasunek APEX, który umożliwia optymalne dopasowanie do głowy użytkownika i zapewnia skuteczną ochronę przed uderzeniem. Na czerepach hełmów zamocowane będą szyny boczne i gniazda Wilcox® L4. 
Dodatkowo do Armii zostanie dostarczonych 55 tys. pokrowców na hełm w kamuflażu holenderskich sił zbrojnych „Netherlands Fractal Pattern”.
Obecnie Revision Military opracowuje, produkuje i dostarcza zintegrowane systemy dedykowane rozwiązania w zakresie wyposażenia ochronnego żołnierza, oferta obejmuje również systemy magazynowania i zarządzania zasobami energii. 
Revision nieustannie opracowuje i rozwija innowacyjne projekty w zakresie tworzenia zintegrowanego systemu, który zwiększy wydajność i bezpieczeństwo współczesnego żołnierza.
W tym celu Revision łączy doświadczenie na wysokim poziomie, najnowocześniejsze wyposażenie i najlepszy personel.