Revision Military przejął firmę Protonex Technology
Blog /

Revision Military przejął firmę Protonex Technology

31 października 2018Sprzęt Specjalny

Zgodnie z oświadczeniem wydanym 18 października przekazujemy informację o przejęciu firmy Protonex Technology.

Revision Military – wiodący dostawca rozwiązań ochrony głowy i oczu, a także mobilnych systemów zasilania dla wojska (NernCentr®) przejął firmę Protonex Technology – spółkę-córkę firmy Ballard Power Systems.
Produkty oferowane przez Protonex znakomicie uzupełniają ofertę Revision Military w zakresie przenośnych zasobników energii. Protonex na przestrzeni lat opracował technologię systemów zarządzania energią oraz ma swoim koncie tysiące wdrożeń mobilnych systemów zasilania we wszystkich rodzajach sił zbrojnych, w skali globalnej.
Revision Military wraz z Protonexem pozyskuje uznanego na rynku gracza w zakresie rozwiązań zarządzania energią. Wysoko wyspecjalizowane produkty, a szczególnie przenośny system Power Manage dopełni portfolio Revision Military w obszarze wyposażenia współczesnego żołnierza – mówi Jonathan’a Blanshay, Prezes Zarządu (CEO) Revision Military.
„Nabywając Protonex nie stajemy się właścicielami zaawansowanej technologii, ale przede wszystkim zaczynamy współpracę z doświadczoną, wysokowykwalifikowaną kadrą (personelem) o specjalistycznej wiedzy inżynierskiej.”
Od tej chwili Revision będzie jeszcze skuteczniej realizować swój program budowania zintegrowanych rozwiązań zarządzania i dystrybucji energii, służącej do zasilania wszystkich urządzeń elektronicznych ekwipunku współczensego żołnierza, tak aby zwiększyć bezpieczeństwo i ograniczyć czynnik śmiertelności na polu walki.
Revision inwestując w rozwój firmy stososuje strategię dywersyfikacji, co widać w każdym wymiarze poszerzania działalności firmy i proaktywnego pozyskiwania podmiotów o wysokim technicznym potencjale, jak np.: fabryka hełmów MSA w 2012 r. czy Panacis - systemów zasilających w 2014r.
Protonex to nie tylko szansa na rozwinięcie potencjału Revision Military w sektorze rozwiązań do zarządzania zasobami energii, ale też okazja do dalszego wzrostu rangi marki Protonex z jej sprawdzoną linią produktów, oferujących wydajne zasilanie przenośnych urządzeń GPS, radioodbiorników wojskowych, noktowizorów oraz innych urządzeń wojskowych

Rozwiązania Nerv Centr® Power Management Systems firmy Revision Military to przenośne zasobniki energii – substytut baterii - pełniące funkcję wysokowydajnych powerbanków dedykowanych wspólczesnemu żołnierzowi. Jest to przyszłościowe rozwiązanie dostosowane do współczesnego pola walki, gdzie kluczową kwestią jest dostęp do niezawodnego źródła energii zasilającej urządzenia elektroniczne żołnierzy oraz eliminacja baterii o względnie nieprzewidywalnym czasie pracy, stanowiących dodatkowy element ekwipunku. Pierwszą grupę systemu Nerv Centr jest SharePack™, zaawansowany lekki zasilacz litowo-jonowy w obudowie, który łączy funkcje dostarczenia i rozdzielania zasoówi energii. Drugą grupę systemu Nerv Centr stanowi SoloPack™ - wytrzymała bateria litowo-jonowa o wysokiej gęstości mocy z wyświetlaczem stanu ładowania
Protonex wprowadził na rynek wojskowy innowacyjne rozwiązania w zakresie ogniw paliwowych. Stworzył Intelligent Power Manager i stał się wiodącym dostawcą aawansowanych przenośnych rozwiązań oferujących wydajne zasilanie do urządzeń mających coraz większe wymagania energetyczne.
Protonex® SPM-622 Squad Power Manager to wytrzymałe, kompaktowe urządzenie o masie nie przekraczającej pół kilograma umożliwiające optymalną dystrybucję energii pomiędzy wielorakimi urządzeniami elektronicznymi
Zgodnie ze swoimi zobowiązaniami Protonex nadal będzie dostawcą rozwiązań, które wypełniły lukę w systemach zasilających dla urządzeń powszechnie stosowanych w sektorze militarnym, naukowym i komercyjnym.
W najbliższej przyszłości Protonex będzie funkcjonował z Revision jako niezależny podmiot w Southborough, pod kierownictwem Davida Long’a, Dyrektora Generalnego. Wszystkie kontrakty i zamówienia zostaną zrealizowane zgodnie z planem. Revison ze swojej strony zadba, aby zmiany nie miały wpływu na współpracę z klientami i dostawcami Protonex.
Jednocześnie Revision bedzie wykorzystywać nadarzające się możliwości biznesowe, które wymagają technologii, wiedzy i doświadczenia Protonex, w celu rozszerzenia oferty skierowanej do współczesnego żołnierza.

O REVISION
Revision opracowuje, produkuje i dostarcza dedykowane rozwiązania w zakresie wyposażenia ochronnego żołnierza. Firma rozpoczęła swoją działalność od produkcji okularów i gogli, następnie rozszerzyła ofertę o systemy ochrony twarzy, głowy i tułowia. Obecnie oferta obejmuje również systemy magazynowania i zarządzania zasobami energii. Revision nieustannie opracowuje i rozwija innowacyjne projekty w zakresie tworzenia zintegrowanego systemu, który zwiększy wydajność i bezpieczeństwo współczesnego żołnierza.
W tym celu Revision łączy doświadczenie na wysokim poziomie, najnowocześniejsze wyposażenie i najlepszy personel.
Revision jest firmą prywatną, posiada certyfikat ISO 9001:2015, z główną siedzibą w Essex Junction, Vermont, USA oraz z biurami / oddziałami w Portsmouth, New Hampshire; Montrealu, Ottawie, (Kanada) i Wielkiej Brytani