Adventure Lights w pigułce cz.2, czyli światła do oznaczeń lądowisk
Blog /

Adventure Lights w pigułce cz.2, czyli światła do oznaczeń lądowisk

25 września 2014Zespół Ha3o

Światła do oznaczeńlądowisk

FirmaAdventure Lights ciągle doskonali i dopracowuje swoje produkty. Chcąc sprostaćzmieniającym się potrzebom użytkowników stworzyła dwa nowe zestawy świateł dooznakowania lądowisk. Razem z poprzednim systemem, do wyboru są trzy różnezestawy, z których każdy ma cechy charakterystyczne dla siebie.

Systemoparty na VIP-ach

Jestto najstarszy z dostępnych systemów. Opiera się on w pełni na światłach VIP,które dzięki specjalnej przystawce, można zdalnie uruchamiać. System tenwykorzystuje indywidualne światła operatorów, co ma swoje zalety, ale jakolądowisko ma najwięcej ograniczeń. 

SystemLANDING ZONE

Systemskładający się z kilku do kilkunastu świateł stworzonych z myślą owielofunkcyjności zestawów do oznaczenia lądowisk. Każde światło ma 5 kolorów:czerwony, niebieski, zielony, biały i IR. Można zaprogramować kilka sekcjiświateł. Urządzenie pozwala nie tylko uruchamiać je na odległość, ale teżzmieniać ich kolor i intensywność świecenia. Uniwersalność systemu polega międzyinnymi na tym, że składa się on z wielu takich samych świateł, gdzie każde ma tesame możliwości, a to zdecydowanie ułatwia rozłożenie lądowiska. Każde światłojest też fabrycznie wyposażone w odbiornik, dzięki czemu nie potrzebne są żadnedodatkowe przystawki. 

SystemHELICOPTER LANDING ZONE

Jestto system bardzo pokrewny do Landing Zone, niemniej nieco uproszczony. Światładedykowane temu systemowi, mają tylko dwa kolory. Jeden z kolorów widzialnych ipasmo IR. Można je zdalnie uruchamiać i zmieniać tryb świecenia, ze stałego napulsacyjny. Istnieje też możliwość opóźnionego włączenia lub wprowadzeniaświateł w stan uśpienia.

Obydwa systemy posiadajądodatkowe przekaźniki zwiększające zasięg działania. Ponad to, dostępnych jestszereg akcesoriów, stosowanych adekwatnie do wypełnianej misji - nakładkiróżnej długości i koloru - skupiające światło ograniczające widzialność z boku,rozpraszające światło, bądź tyczki do montażu, czy adaptory do baterii.