System ochrony głowy Batlskin firmy Revision Military
Blog /

System ochrony głowy Batlskin firmy Revision Military

25 czerwca 2014Zespół Ha3o

REVISION MILITARY, światowy lider w systemach ochronnych i balistycznych dla żołnierzy, rozszerzył swoje portfolio produktów o pierwszy na świecie w pełni zintegrowany system mocowania noktowizji i innych komponentów tak, aby wszystkie pasowały do hełmu ACH. Uchwyt przedni jest nie tylko uchwytem NVG ale również podstawą do mocowania wizjera i gardy Batlskin. Nowe szyny "interlocking" wraz z adaptorami zapewniają możliwość szybkiego dołączenia akcesoriów takich jak słuchawki, kamera czy latarka. Doskonałe dopasowanie z nowym uchwytem przednim i szynami "interlocking" prezentuje hełm Viper High-cut, zaprojektowany, aby zapewnić niską wagę, funkcjonalny czerep wraz z jego płynną regulacją. (dostępne wersje: aramidowa i polietylenowa /PE/).

Uaktualniony system ochrony głowy Batlskin debiutował w Ameryce Północnej na wystawie Jednostek Specjalnych, SOFIC w Tampa, Floryda, 20-22 maja. Jego Europejskie odsłonięcie odbyło się w czasie targów EUROSATORY w Paryżu, Francja, 16-20 czerwca.

Komponenty systemu modułowego ochrony głowy Batlskin:

Hełm Unified High Cut Viper

Hełmy Unified A1 i P2 High Cut Viper są zaprojektowane dla optymalnej kompatybilności ze sprzętem łączności i w celu zwiększenia świadomości sytuacyjnej. Z dodatkiem najnowszych produktów takich jak szyny "interlocking", Revision Military wykorzystując swoje dotychczasowe doświadczenie w produkcji hełmów i przestrzegając surowych norm jakości jest w stanie sprostać wymaganiom operatorów na hełmy z wysokim wycięciem w skali globalnej. 

Uchwyt przedni Batlskin

Lekki i uniwersalny uchwyt teraz jest platformą dla wszystkich komponentów Batlskin. Smukła i prosta w obsłudze konstrukcja, pozwala na zmianę komponentów, a co jest bardzo ważne jego funkcjonalność potwierdza kompatybilności z różnymi interfejsami NVG, w tym również tych powszechnie używanych. 

Szyny "Interlocking" Batlskin

Szyny "Interlocking" są nowością w ofercie Revision Military, a ich główną zaletą jest szybkie i łatwe mocowanie dodatkowego osprzętu: słuchawki, kamery, latarki lub innych akcesoriów, dzięki czemu użytkownik skupia się jedynie na wykonywamy zadaniu. Szyny łączą się z uchwytem przednim oraz są dostępne w czterech rozmiarach S, M, L i XL. 

Wizjer Batlskin

Zaprojektowany z myślą o użytkowniku końcowym działa w 3 pozycjach: zamkniętej, półotwartej, otwartej, połączony z uchwytem przednim obsługiwany jest jednym prostym ruchem ręki. Wizjer oferuje wysokiej jakości ochronę balistyczną, przy maksymalnym polu widzenia, pozostając odpornym na zarysowania, mgłę i środki chemicznie. Wizjer posiada w opcji dodatkowej uszczelkę, która zapewnia szczelność między hełmem a wizjerem. 

Viper Garda Batlskin 

Garda zapewnia ochronę dolnej części twarzy najlepiej w swojej klasie. Jest lekka i szybka w montażu, niepotrzebne są do tego dodatkowe narzędzia. Dostępna w obu konfiguracjach: balistycznej i niebalistycznej (wersja ażurowa).