Taiga - nowość na rynku polskim
Blog /

Taiga - nowość na rynku polskim

24 kwietnia 2017Ha3o

Na polski rynek wchodzi nowa firma produkująca wysokiej klasy odzież ochronną - TAIGA

Taiga to szwedzka firma, założona w 1982 roku. Od początku działalności jej celem było stworzenie najlepszej jakości, najbardziej funkcjonalnej odzieży outdorowej, militarnej i roboczej, która - niezależnie od rodzaju aktywności sprawdzi się w każdych warunkach atmosferycznych.

Po dziś dzień to podstawowa dewiza firmy Taiga, której filozofia zakłada, że ubieranie się to swego rodzaju „nauka”, więc stosując jej podstawowe zasady, możemy stworzyć optymalny zestaw ubrań na każdą pogodę, bez względu na rodzaj wykonywanej pracy. Praktycznym rozwinięciem tej teorii jest szeroki asortyment profesjonalnej odzieży, sklasyfikowanej w autorski system Taiga Climate Protection Systems™. System ten oparty jest na odpowiednim dobraniu ubrań w warstwy, w zależności od warunków zewnętrznych i aktywności, tak aby zakładając lub zdejmując poszczególne warstwy regulować ciepłotę ciała, zapewnić ochronę przed deszczem, śniegiem czy wiatrem. Ubrania każdej warstwy stanowią dopełnienie dla pozostałych warstw, dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów, których właściwości również się uzupełniają.

Każdy z nas, nawet z niewielkim doświadczeniem, wie, że ani przegrzanie ani wychłodzenie nie wpływa korzystnie na organizm, i co ważne, uniemożliwia optymalne funkcjonowanie. 

Dlatego też, planując wyjazd, aktywność na świeżym powietrzu, czy wymagającą pracę poświęćmy chwilę i zaplanujmy optymalne, funkcjonalne ubranie, oprócz wyposażenia, plecaka, czy odpowiednich butów. Zastanówmy się, na co powinniśmy się przygotować.

Produkty Taiga są przemyślane w najdrobniejszych szczegółach. Każdy moduł dostosowany jest do potrzeb użytkownika w zależności od rodzaju aktywności, terenu operacyjnego, od warunków pogodowych, a także innych czynników zewnętrznych. Poszczególne elementy są kompatybilne, ergonomiczne, wyposażone w przemyślane systemy udogodnień. Takie podejście wynika z dojrzałości i odpowiedzialności firmy, która stawia na komfort i zadowolenie nawet najbardziej wymagającego Klienta i dbałość o środowisko.

Dzięki zastosowanym materiałom i technologii produkcji odzież Taiga jest bardzo wytrzymała i trwała. Materiały, z których produkowane są ubrania oraz sposób ich wytwarzania muszą spełniać najwyższe wymagania, często przekraczające obowiązujące normy. Materiały zapewniają wysoki poziom ochrony zarówno przed czynnikami naturalnymi, jak i czynnikami niebezpiecznymi (ogień, łuk elektryczny czy chemikalia), potwierdzone odpowiedniumi certyfikatami, a proces produkcji odbywa się zgodnie z wytycznymi o ochronie środowiska.

Taiga dzięki swej renomie współpracuje z najlepszymi producentami materiałów. Często, jako jedna z pierwszych ma dostęp do najnowszych osiągnięć technologicznych. Projektanci Taiga tworzą własne wzory i opracowują technologie, dzięki którym ofiarowują użytkownikom jeszcze lepsze i efektywniejsze produkty. Projektowanie optymalnej odzieży jest oparte na analizie potrzeb i wymagań użytkownika końcowego, poparte badaniami i sprawdzone w warunkach laboratoryjnych i w terenie. Dlatego firma współpracuje z laboratoriami testowymi, naukowcami prowadzącymi badania w środowisku polarnym, ekspertami w dziedzinie środowiska oraz bierze pod uwagę opinie i doświadczenia użytkowników końcowych.

Taiga jest firmą odpowiedzialną pod każdym względem. Może pochwalić się certyfikatami uznawanymi w Europie i w USA, gwarantującymi jakość i przejrzystość działania (Oeko-Tex, Bluesign, ISO, czy REACH).

Taiga to firma o bardzo wysokiej kulturze przedsiębiorczości, gdzie produkt i idea stanowią jednolity trzon . 

Zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi produktami, a już niedługo postaramy się przedstawić najważniejsze zasady dobierania ubrań, a także przybliżyć autorskie projekty Taigi, takie jak kamuflaż w IR, czy wyjątkowo funkcjonalne szelki. 

Wszystko po kolei…

Taigana początek