TOP10
Blog /

TOP10

4 lutego 2020SpSp

Wybrane przez Sprzęt Specjalny produkty z naszego asortymentu, które zasługują na uwagę, nasza lista TOP10 ukazała się w magazynie SpecialOps

Ha3o od 20 lat prężnie działa na polskim rynku oferując rozwiązania usprawniające pracę jednostek operacyjnych. W oparciu o nasze wieloletnie doświadczenie w dystrybucji sprzętu specjalnego pokusiliśmy się o stworzenie listy TOP10, czyli produktów z naszego asortymentu, które wykorzystując najnowocześniejsze technologie spełniają najwyższe wymagania operatorów, podnosząc bezpieczeństwo i efektywność pracy, również w sytuacjach kryzysowych. 
1. CAIMAN (Revision)
Seria niekonwencjonalnych, ultralekkich osłon głowy, obejmuje: hełmy balistyczne, osłony hybrydowe i kaski niebalistyczne. CAIMAN to skalowalny system, gdzie czerep jest bazą do mocowania dedykowanych modułów, które mogą być dodawane lub usuwane na bieżąco, w celu zapewnienia maksymalnego poziomu ochrony, w zależności od misji. Elementy modułowe to: szyny boczne, wizjer, garda. Zasadniczą kwestią jest dobór odpowiedniego modelu czerepu do rodzaju misji. Fasunek obejmuje wewnętrzną wkładkę amortyzująca APEX Liner, z mocowanymi przestawnymi poduszkami, których położenie można dopasować w przypadku stosowania ochronników słuchu z pałąkiem, obręcz nagłowną z systemem regulacji i czteropunktowy system pasków w opcjach dla użytkowników prawo-i leworęcznych.
Rodzina CAIMAN obejmuje: hełmy balistyczne z wzmocnionego polietylenu balistycznego, kaski z kompozytu polimerowego, wzmocnionego włóknem szklanym oraz hybrydowe rozwiązania: kask z kompozytu poliwęglanowego zoptymalizowany do podniesienia ochrony do poziomu balistycznego poprzez zamocowanie dedykowanej nakładki balistycznej.
2. TRILOBITE (Adventure Lights)
Sygnalizator świetlny na hełm w hermetycznej obudowie. Nadaje zaprogramowany sygnał w trybie widzialnym lub w paśmie bliskiej podczerwieni IR, w trybie ciągłym lub stroboskopowym. Światło może być widoczne nawet z odległości 5km.
|Funkcje nadawania sygnału i programowania są rozdzielone. Programowanie indywidualnego sygnału jest możliwe przy użyciu dowolnego źródła światła (łącznie z sygnałem IR). Zaprogramowana sekwencja może być odtworzona w dowolnym momencie, a wybrany tryb świecenia oznaczony jest dodatkowo sygnałem wibracyjnym, co pozwala na ustawienie i rozpoznanie sygnału bez zdejmowania hełmu z głowy. Eliminuje też ryzyko pomyłki w ustawieniu sygnału.
3. REAPER (Advanced Accuracy Solution)
System podtrzymujący / wspierający do tarczy balistycznej lub broni. Prosty w konstrukcji, łatwy w użytkowaniu system utrzymuje ciężar tarczy bądź broni, przenosząc obciążenie  z rąk na korpus i biodra operatora. System może być także zaadoptowany do podwieszenia: narzędzi wyważeniowych, urządzeń komunikacyjnych, wyposażenia TCCC (Tactical Combat Casualty Care). Umożliwia manewrowanie tarczą balistyczną w zakresie 360 stopni lub przeładowanie broni w osłonie tarczy, a także utrzymanie tarczy w stabilnej pozycji przez dłuższy czas.
4. DOOR RAIDER (Libervit) 
Hydrauliczny wyważacz kolumnowy do drzwi otwieranych na zewnątrz i do wewnątrz. Narzędzie przeważnie ustawiane pionowo w świetle ościeżnicy,  nie posiada wysuwanego w płaszczyźnie poziomej tłoczyska, a wyważenie drzwi jest skutkiem nacisku rozsuwanych teleskopowo tłoków pionowych, i następuje stopniowo, bez uderzenia. Jednostką zasilającą jest pompa hydrauliczna GHP. Urządzenie może być uruchomione zdalnie pilotem ręcznym lub nożnym.
5. OP71 (Libervit)
Lekki kompaktowy wyważacz do drzwi. Narzędzie jednokierunkowe do wyważania drzwi niewzmocnionych, otwieranych do wewnątrz lub do drzwi otwieranych na zewnątrz (wtedy OP71 działa jako rozpierak). OP71 zasilany jest hydrauliczną pompą ręczną lub elektryczną.
Działanie narzędzia polega na wpychaniu drzwi do wewnątrz, ewentualnie wypchnięciu na zewnątrz, kiedy drzwi nie są otwierane do środka. Po umieszczeniu końcówki narzędzia między drzwiami a futryną uruchamia się rozsuwany teleskopowo rozpieracz przyciskiem umieszczonym na module OP71 (lub pilotem), powodując wysuwanie siłownika, do momentu wyważenia drzwi. Powrót do pozycji zamkniętej jest automatyczny i następuje po zwolnieniu przycisku. Urządzenie może być uruchomienie ręczne lub zdalne pilotem ręcznym lub nożnym.
6. MOBILNE SYSTEMY ZASILANIA (Revision/Galvion)
Różnorodne urządzenia elektroniczne wykorzystywane przez współczesnego żołnierza i będące w ekwipunku indywidualnym (systemy łączności, urządzenia obserwacji wzrokowej, systemy GPS, celowniki noktowizyjne i termowizyjne) rodzą potrzebę zapewnienia źródeł energii elektrycznej o coraz większej pojemności. Problem zapewnienia zasilania wiąże się koniecznością transportu zapasu baterii i zwiększaniem masy i objętości całego wyposażenia przenoszonego przez żołnierza.
Obniżenie masy, wydłużenie czasu działania baterii i efektywne zarządzanie dostępną energią oferują mobilne systemy zasilania Revision. Są to  rozwiązania do magazynowania i dystrybucji energii, zapewniają zasilanie, a więc działanie urządzeń elektronicznych generujących duże zużycie energii, w warunkach polowych, bez konieczności transportu zapasu baterii.
- przenośny akumulator SharePack®
- przenośna bateria litowo-jonowa SoloPack® zapewnia zasilanie w czasie 12 godz. mocą równoważną 64szt baterii AA
- SPM-622 – kompaktowe urządzenie konwertujące i rozdzielające energię do różnych rodzajów urządzeń; pobierając prąd z dowolnego źródła prądu stałego i konwertując pobierany prąd do wymagań poszczególnych urządzeń umożliwia ładowanie 5 baterii,
- ABC-812 – uniwersalna ładowarka polowa, wyposażona w 4 niezależne moduły do ładowania baterii oraz 4 porty USB,  z automatycznym priorytetem ładowania,
7. NORKA (Taiga)
Norka to wodoszczelna, lekka plandeka z podłogą i stelażem, zastępująca namiot,  Zapewnia schronienie bez konieczności transportu pełnowymiarowego namiotu. Górna część norki to laminat z membraną Gore-Tex®, elastyczny stelaż unosi tkaninę w okolicach twarzy. Dolna część jest wykonana z Cordury® impregnowanej silikonem. Norka jest zapinana dwustronnym zamkiem, i może być przytwierdzona do podłoża. Kamuflaż IR wdrukowany w tkaninę zapewnia skuteczne maskowanie w urządzeniach noktowizyjnych
8. CAM-NET (Taiga)
Dwustronna siatka maskująca o wymiarach 1,6x3m zapewnia maskowanie dla operatora lub ekwipunku w świetle widzialnym, noktowizji i termowizji. Trójwymiarowy wzór z jednej strony ułatwia maskowanie w terenie leśnym, a wzór dwuwymiarowy z drugiej strony jest dostosowany do terenów górskich lub skalistych.
Wdrukowany w tkaninę wzór kamuflażu zapewnia maskowanie w paśmie widzialnym oraz w paśmie bliskiej podczerwieni NIR, (w urządzeniach noktowizyjnych).
9. Filtr Liberty™ (LifeSaver)
Profesjonalny filtr do wody w formie butelki. Oczyszcza wodę z zanieczyszczeń, nieprzyjemnego smaku i zapachu oraz chloru, drobnoustrojów chorobotwórczych (usuwa 99,999% wirusów, 99,9999% bakterii i 99,99% pierwotniaków), pasożytów, grzybów oraz innych patogenów, obecnych w wodzie, oczyszczając ją do standardów wody pitnej (wg wytycznych WHO2011). Dodatkowe zabezpieczenie chroni przed spożyciem wody skażonej po zużyciu filtra. Udogodnieniem niespotykanym do tej pory w żadnych innych rozwiązaniach jest dołączony wężyk, który pozwala na napełnienie butelki wodą bez otwierania nakrętki.
10. Spodnie techniczne (Taiga)
Wytrzymałe spodnie całoroczne Russel, wiatroszczelne i szybkoschnące, z gęsto tkanego poliestrowo-bawełnianego materiału. Obszerne na tyle, aby zimą wygodnie założyć pod nie bieliznę termoaktywną.
Softshellowe spodnie Madison, w kroju „slim”, dobrze dopasowujące się do sylwetki. Oba modele spodni, mają kewlarowe wzmocnienia na kolanach zabezpieczające przed przetarciem lub rozdarciem i izolujące od zimna podczas pracy na kolanach. Oba modele mają dopracowane różne opcje wentylacji, które zapewniają komfort nawet podczas natężonej aktywności fizycznej.