UZDATNIANIE WODY DO PICIA
Blog /

UZDATNIANIE WODY DO PICIA

6 lipca 2018Sprzęt Specjalny

Jeszcze kilka lat temu powszechnie stosowanym rozwiązaniem pozwalającym uzdatnić wodę do picia było jej zagotowanie lub zastosowanie odpowiednich środków chemicznych.
Obecnie, alternatywą dla wymienionych tradycyjnych metod pozyskiwania wody pitnej staje się zastosowanie filtrów do wody, które są coraz bardziej pożądanym elementem wyposażenia surviwalowego, buschcraftowego, doskonale sprawdzają się podczas misji wojskowych, w obszarach o utrudnionym dostępie do wody pitnej.
Lifesaver to sprawdzona marka, która istnieje od wielu lat na rynku filtrów uzdatniających do picia wodę z dowolnego źródła i plasuje się w czołówce pod względem ich jakości.
To również marka, która jako pierwsza wprowadziła na rynek filtr w formie butelki z wbudowaną pompką, dzięki której woda pod ciśnieniem przepływa przez system fitrów, które oczyszczają nie tylko z zanieczyszczeń mechanicznych, nieprzyjemnego zapachu i smaku, ale także z bakterii, cyst pierwotniaków, pasożytów, grzybów i wirusów. I jak do tej pory jest to jedyny filtr na rynku, który eliminuje wszystkie rodzaje patogenów, które mogą wystąpić w nieprzefiltrowanej wodzie.
Najnowsze - przenośne filtry w formie butelki są poręczne i z powodzeniem zastepują butelki plastikowe z wodą mineralną. Dzięki temu w sytuacjach, kiedy waga i gabaryty ekwipunku mają znaczenie, filtr Lifesaver jest idealnym rozwiązaniem do pozyskania wody pitnej.
BUDOWA / FUNCJONALNOŚĆ
□ Wbudowna pompa
Woda jest filtrowana nie w momencie jej pobierania, tylko bezpośrednio przed spożyciem. Pompa zapewnia też gwarancję niezawodności. W momencie, kiedy kończy się wydajność filtra blokowana jest możliwość pompowania wody do butelkki.
□ Membrana do filtrowania wstępnego
Krążek fitrujący oczyszcza z zanieczyszczeń mechanicznych,chroniąc przed uszkodzeniem wkładu węglowego
□ Filtrowanie mikrocząstek
Druga membrana usuwa wszystkie patogeny z napompowanej do butelki wody
□ Filtr z aktywnego węgla
Eliminuje szerokie spektrum pozostałości związków chemicznych szkodliwych dla zdrowia ludzkiego, które mogły zostać wprowadzone do obiegu wody: pestycydy, środki medyczne, czy substancje zawierające pierwiastki, takie jak miedź i siarka. Filtr usuwa z wody również nieprzyjmne zapachy chloru i siarki
□ Butelka i wymienny ustnik nie zawierają BPA
□ Filtr pracuje w każdym położeniu butelki, może działać jako moduł filtrujący do napełniania innych butelek, do zmywania lub przemycia oczu
□ Zabezpieczenie przed spożyciem zanieczyszczonej wody po zakończeniu żywotności filtra.
Pierwszą oznaką konieczności wymiany wkładu jest zwiększenie częstotliwości pracy tłoka do wpompowania wody do butelki. Jesli filtr nie zostanie wymieniony – zostaje zablokowana możliwość napełnienia butelki.
FITROWANIE SZKODLIWYCH SUBSTANCJI I PATOGENÓW
Filtr LIFESAVER eliminuje z wody szkodliwe patogeny:
o 99.99999% bakterii
o 99.999% wirusów
o 99.99999% cyst pierwotniaków
o 99.99999% pasożytów
o 99.99999% grzybów
eliminując możliwość zachorowania na choroby wywoływane przez bakterie: E. coli, cholery, dezynterii, jadu kiełbasianego, salmonelli, tyfusa brzusznego i wirusy:SARS, zapalenia wątroby i polio
BADANIA, TESTY I CERTYFIKATY
o Eliminacja bakterii: 99.999995 % (log 7.5) - London School of Hygiene & Tropical Medicine
o Eliminacja wirusów: 99.99 % (log 5) - London School of Hygiene & Tropical Medicine
Potwierdzenie zgodności z normami:
o Wielka Brytania: Water Supply Regulations 2000
o Unia Europejska: European Drinking Water Directive, Council Directive 98/83/EC
o USA: National Sanitation Foundation, NSF P231 & NSF P248, Environmental Protection Agency (EPA)
o WHO: World Health Organization Guidelines for Drinking Water
o POLSKA: PZH
Certyfikaty dla membrany:
-  CE, EPA, NSF, WHO, WRAS, DVGW, KIWA, KTW, LTHTM
W naszej ofercie posiadamy 3 filtry w formie butelki:
- Butelka 6000UF
- Butelka 4000UF
- Butelka Lifesaver Liberty
A także kanister 18.5 l
W kolejnym poście o filtrach LIFESAVER pokażemy szczegóły technologiczne „naszych” filtrów.