Znaczniki Pasywne – IR Combat patches
Blog /

Znaczniki Pasywne – IR Combat patches

19 marca 2015Załoga Ha3o

Są dwa wyznaczniki jakości jeśli chodzi o znaczniki pasywne. Jest to jasność i trwałość. Odnośnie trwałości to wystarczy sprawdzić czy powierzchnia naszego znacznika jest gładka. Jeśli jest, to dobry znak! Natomiast jeśli jest pokryta wzorem przypominającym plaster miodu, to oznacza, że mamy do czynienia z przestarzałą technologią.

Indywidualne znaczniki pasywne firmy Infrared Tools zostały wykonane w technologii Sand Storm. Jest to technologia ściśle przylegających do siebie mikropryzmatów, które zapewniają większą powierzchnię odbicia światła. Wzmacnia to zdecydowanie efekt widoczny w podczerwieni. Są efektywniejsze o 250%! w porównaniu do odblasków zrobionych w technologii „Honey Comb”, czyli właśnie plastra miodu. Ostrość detali na znaczniku, a co za tym idzie możliwość ich trafnego rozpoznania jest zdecydowanie pewniejsza przy użyciu znaczników Infrared Tools.

Wytrzymałość to kolejna zaleta naszej innowacyjnej technologii. Znaczniki IR tworzone w technologii Sand Storm, nie mają żadnych części, które mogłyby się odczepić czy oderwać, dlatego też są o wiele bardziej odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Nie mają też żadnych przestrzeni w swej strukturze, w przeciwieństwie do Honey Comb. W te wolne miejsca dostaje się woda i piasek, dlatego znaczniki z plastra miodu, tak szybko się niszczą.

Wyniki testów na wytrzymałość materiału zobacz tutaj.

Budowa znaczników w technologii Sand Storm pozwoliła także na zminimalizowanie efektu błyszczenia w widzialnym świetle. Co, jak użytkownicy wiedzą najlepiej, może być zgubne na polu walki.

Dzięki znacznikom Infrared Tools w technologii Sand Storm, operatorzy są lepiej widoczni i łatwiej rozpoznawalni dla sojuszników korzystających z systemów noktowizyjnych.

A to daje im bezpieczeństwo, a czy nie o to właśnie nam chodzi…