Tromb FR - Ogniotrwała bluza polarowa

Tromb FR - Ogniotrwała bluza polarowa

Dostępne rozmiaryXS-3XL
Kolorgranatowy 058
Materiał40% wiskoza ogniotrwała FR (flame-resistant), 40% modacryl, 16% poliester, 4% włókna przewodzące
Gramatura300 g/m²
Certfikacja zgodności produktów ze standardami CEEN ISO 11612 , IEC 61482-1-2, EN 1149
Kod produktu:05-41302-05

Producent: TAIGA

POLAR ogniotrwały Tromb FR (Tromb FR Fleece Jacket) to ciepła ogniotrwała i antyelektrostatyczna, gruba i elastyczna bluza z miękkiego szybkoschnącego materiału. Stanowi komfortową warstwę ochronną jako odzież podbarierowa, zakładana pod wierzchnią odzież dla użytkowników narażonych na działanie ognia, wysokiej temperatury, wyładowania elektrostatyczne, np w strefach zagrożonych wybuchem oraz oddziaływanie skutków łuku elektrycznego. Zastosowana mieszanka włókien sprawia, że tkanina, z której uszyta jest bluza, ma właściwości antystatyczne, trudnopalne, nie odkształca się pod wpływem wysokiej temperatury i nie elektryzuje się.
Wymienione właściwości potwierdzone są certyfikatami: EN ISO 11612 (bezpieczeństwo w kontakcie z gorącem i płomieniami), IEC 61482-1-2 (zabezpieczenie w sytuacji krótkotrwałego narażenia na oddziaływanie łuku elektrycznego, powodującym oparzenie radiacyjne) i EN 1149 (zabezpieczenie przed elektrycznością statyczną i przed powstawaniem wyładowania iskrowego mogącego spowodować zapłon mieszanki wybuchowej).
Ogniotrwały polar Tromb FR stanowi wartstwę izolacyjną przed przenikaniem ciepła grożącym poparzeniem ciała, a jednocześnie, w niskich temperaturach, zapewnia komfort termiczny jako podpinka pod kurtkę. Zgodnie z wytycznymi producenta jest dedykowana dla kurtki odblaskowej Tornado. Polar Tromb FR wchodzi w skład odzieży zakwalifikowanej jako druga, termoizolacyjna warstwa odzieży (Warm) w systemie Taiga CPS.
Cechy produktu:
•Ogniotrwały, gruby polar, zapewnia pełną swobodę ruchów
•Zapinana na całej długości na zamek błyskawiczny ukryty pod listwą
•Miękki dopasowany półgolf
•Duża, zapinana na zakryty pionowy zamek kieszeń piersiowa po lewej stronie, z uchwytami na telefon i długopis
•Ukryte kieszenie boczne
•Elastyczne mankiety
•Ukryte w tunelu dolnej krawędzi bluzy tasiemki, umożliwiające regulację obwodu
•Tkanina „no melt no drip” - nie topi się w wysokiej temperaturze i nie podtrzymuje płomienia (włókna modakrylowe zapewniają ochronę przed działaniem ognia, ograniczając rozprzestrzenianie się płomienia w materiale)
•Właściwości trudnopalne potwierdzone certyfikatem dla norm EN ISO 11612 dla odzieży ochronnej, (odzież  wykonana z elastycznych materiałów przeznaczona do ochrony przed krótkim kontaktem z płomieniem i przed czynnikami gorącymi, z wyłączeniem rąk)
•Właściwości antyelektrostatyczne potwierdzone certyfikatem dla norm EN 1149 (materiały zawierają w swojej strukturze włókna elektroprzewodzące, do odprowadzania ładunku elektrostatycznego w celu zapobiegania wyładowaniom zdolnym do zainicjowania zapłonu)
•Certyfikat zgodności z normą EN 61482-2 (ochrona przed zagrożeniami termicznymi w sytuacji krótkotrwałego narażenia na oddziaływanie łuku elektrycznego, odzież nie chroni przed porażeniem prądem elektrycznym, stanowi ochronę przed skutkami działania łuku elektrycznego - przed płomieniem, wysoką temperaturą i odpryskami ciekłego metalu), klasa 2 oznacza najwyższy stopień ochrony
Produkty powiązane:
Ogniotrwałe polarowe spodnie Tromb FR (Tromb FR Fleece Trousers)

Zapytaj nas o: Tromb FR - Ogniotrwała bluza polarowa


Masz pytania dot. ceny, funkcjonalności, dostępności tego produktu, jub jakiekowliek inne? Napisz, postaramy się skontaktować jak najszybciej. Skorzystaj z formularza kontaktowego, zadzwoń: +48 22 610 50 91 lub napisz maila: lp.ynlajcepstezrps@oruib


Uwaga zabezpieczne antyspamowe - adres
e-mail trzeba przepisać nie kopiować.











Zapewniamy, że my tez nie lubimy spamu, obiecujemy nie wykorzystywać Twojego adresu mailowego do celów innych niż odpowiedź na niniejszą korespondencję. Więcej w Polityce prywatności