Taśmy termowizyjne

Taśmy termowizyjne

TAŚMA TERMOWIZYJNA, ROLKA 150m x 60cm i 50m x10cm
Taśmy termowizyjne w rolkach dedykowane są do indywidualnego wykonania niestandardowych znaczników identyfikacyjnych i sygnalizacyjnych, w dowolnej skali i ilości, w zależności od potrzeb i wymagań Użytkownika. Znaczniki wycięte z taśmy termowizyjnej sprawdzą się w zadaniach operacyjnych i ćwiczebnych, mogą służyć zarówno do identyfikacji wojsk własnych w operacjach skrytych, jak i do oznaczania  celów podczas  szkoleń strzeleckich.
Znaczniki mogą być przeznaczone do szybkiej identyfikacji personalnej IFF, jak i do oznakowania pojazdów,  czy strategicznych obiektów. Przydatne dla służb militarnych, ratowniczych, organizacji proobronnych.
Znaczniki wykonane z taśmy są widoczne w kamerach termowizyjnych FLIR (Forward Looking Infra-Red) i w celownikach termowizyjnych w ciemnym (czarnym) / zimnym kolorze, wyraźnie odróżniając się od jaśniejszego tła. Sprawdzają się w trybie 24/7 niezależnie od oświetlenia i warunków zewnętrznych, w warunkach nocnych i ograniczonej widoczności. Nie wymagają zasilania ani dodatkowego podświetlenia. Są widoczne w każdych, nawet trudnych warunkach takich jak: śnieg, deszcz, mgła, burza piaskowa, czy zadymienie.

Jak to działa:
Pasywny film termiczny doskonale odbija fale energii średniej i dalekiej podczerwieni, czyli promieniowanie cieplne generowane przez elementy w otoczeniu. Znacznik wykonany z taśmy termowizyjnej odbija promieniowanie emitowane przez czyste niebo o temperaturze -40˚C ("zimne rozproszone promieniowanie niebieskie”) i w urządzeniu FLIR i w celowniku termowizyjnym jest widoczny jako obiekt zimny – w kolorze ciemnym (czarnym) lub niebieskim/granatowym. Wszystkie obiekty w otoczeniu, nagrzane nawet w minimalnym stopniu energią słoneczną mają zawsze temp wyższą od -40˚C, a więc są widoczne jako jasne: białe, szare lub w ciepłych barwach. Markery są zawsze widoczne w kontrastowej do jasnego tła czarnej/ciemnej/zimnej barwie.

Charakterystyka:
• Taśma termowizyjna przeznaczona do wycinania dowolnych markerów termowizyjnych
• Elementy wykonane z taśmy są dedykowane do użycia z kamerami FLIR i dla celowników termowizyjnych
• Dostępne wymiary taśmy:
  - rolka 500' x 2' (ok. 150mx40cm); brak mocowania w postaci taśmy samosczepnej (velcro)
  - taśma 50mx10cm, samoprzylepna
• Dostępne kolory taśmy: pomarańczowy, zielony, piaskowy (popielatobrązowy)

UWAGA: Taśmy termowizyjno dedykowna do użycia z celownikami termowizyjnym wymagają Licencji Departamentu Eksportu Stanów Zjednoczonych (State Department Export License)

KONTROLA OBROTU – limitowana dostępność

Zapytaj nas o: Taśmy termowizyjne


Masz pytania dot. ceny, funkcjonalności, dostępności tego produktu, jub jakiekowliek inne? Napisz, postaramy się skontaktować jak najszybciej. Skorzystaj z formularza kontaktowego, zadzwoń: +48 22 610 50 91 lub napisz maila: lp.ynlajcepstezrps@oruib


Uwaga zabezpieczne antyspamowe - adres
e-mail trzeba przepisać nie kopiować.Zapewniamy, że my tez nie lubimy spamu, obiecujemy nie wykorzystywać Twojego adresu mailowego do celów innych niż odpowiedź na niniejszą korespondencję. Więcej w Polityce prywatności