Northfork - Termoaktywny ogniotrwały podkoszulek

Northfork - Termoaktywny ogniotrwały podkoszulek

Dostępne rozmiaryXS-3XL
Kolorgranatowy 058
Materiał66% modakryl, 29% rayon, 5% spandex
Gramatura230 g/m²
Certfikacja zgodności produktów ze standardami CEEN ISO 11612
Kod produktu:08-40949-05

Producent: TAIGA

PODKOSZULEK termoaktywny i ogniotrwały Northfork FRLW z długim rękawem to praktyczna i wygodna odzież uszyta z trudnopalnej tkaniny. Użyta mieszanka włókien jest identyczna ze składem procentowym tkaniny w ognioodpornej bieliźnie funkcyjnej Fremont, różnica leży w grubości materiału. Odzież Northfork FRLW w praktycznym użyciu znakomicie przewyższa tradycyjne bawełniane podkoszulki. Bawełna szybko chłonie wilgoć, nie odparowując jej, długo schnie, powodując dyskomfort wilgotnej odzieży na ciele, włókna bawełniane nie są ognioodporne, tym samym mogą ulegać paleniu. Bielizna Northfork posiada następujące zalety, które odróżnia ją od odzieży bawełnianej: wyższy poziom ochrony przed płomieniami, lepsze dopasowanie do ciała, krótki czas wysychania, większa trwałość kolorów.
Włókna zastosowane do produkcji bielizny Northfork FRLW są trudnopalne, nie kurczą się pod wpływem wysokiej temperatury, tkanina nie elektryzuje się, jest rozciągliwa i nie odkształca się. Wszystkie powyżej wymienione właściowści sprawiają, że podkoszulek dobrze przylega do ciała, skutecznie odprowadza pot z powierzchni skóry, pozostawiając skórę suchą, chroni przed przegrzaniem czy nadmiernym oziębieniem. Bielizna Northfork, jako trudnopalna funkcyjna bielizna podstawowa, zakładana na gołe ciało, oprócz odprowadzania wilgoci i ciepła, spełnia zadanie dodatkowej ochrony przed płomieniami oraz wysoką temperaturą, właściwości te potwierdzone są certyfikatem EN ISO 11612. Ubrania opatrzone tym certyfikatem zapewniają noszącym bezpieczeństwo w kontakcie z gorącem i płomieniami.
Ogniotrwała bielizna Northfork FRLW może być stosowana jako pierwsza, komfortowa warstwa ochronna zakładana pod wierzchnią odzież ognioodporną (bielizna podbarierowa) dla użytkowników narażonych na działanie ognia i wysokiej temperatury. Może również stanowić dodatkowe wyposażenie ochronne dla służb mundurowych. W systemie Taiga CPS bielizna jest sklasyfikowana jako warstwa Dry.
Ponieważ głównym zadaniem bielizny funkcyjnej jest odprowadzenie wilgoci od skóry i zapewnienie komfortu termicznego, powinna ona być dobrze dopasowana, aby idealnie przylegać do skóry. Dlatego ważny jest dobór odpowiedniego rozmiaru według tabeli rozmiarów Taiga.
Cechy produktu:
•Okrągły dekolt  pod szyją
•Wydłużony tył
•Długie raglanowe rękawy bez szwów na ramionach zapewniają dużą swobodę ruchu (rękaw skrojony razem z częścią ramieniową - do wcięcia szyi, wszyty skośnie, bez szwu na ramionach i pod pachami)
•Redukcja ilości szwów i metki umieszczone po zewnętrznej stronie bielizny zapobiegają obtarciom i podrażnieniami skóry
•Gwarantuje szybkie odprowadzanie wilgoci od skóry
•Tkanina „no melt no drip” - nie topi się w wysokiej temperaturze i nie podtrzymuje płomienia (włókna modakrylowe zapewniają ochronę przed działaniem ognia, ograniczając rozprzestrzenianie się płomienia w materiale)
•Właściwości trudnopalne potwierdzone certyfikatem dla norm EN ISO 11612 dla odzieży ochronnej, (Odzież wykonana z elastycznych materiałów przeznaczona do ochrony przed krótkim kontaktem z płomieniem i przed czynnikami gorącymi, z wyłączeniem rąk)
Produkty powiązane:
Kalesony termoaktywne Northfork (Northfork Thermal Leggings)

Zapytaj nas o: Northfork - Termoaktywny ogniotrwały podkoszulek


Masz pytania dot. ceny, funkcjonalności, dostępności tego produktu, jub jakiekowliek inne? Napisz, postaramy się skontaktować jak najszybciej. Skorzystaj z formularza kontaktowego, zadzwoń: +48 22 610 50 91 lub napisz maila: lp.ynlajcepstezrps@oruib


Uwaga zabezpieczne antyspamowe - adres
e-mail trzeba przepisać nie kopiować.Zapewniamy, że my tez nie lubimy spamu, obiecujemy nie wykorzystywać Twojego adresu mailowego do celów innych niż odpowiedź na niniejszą korespondencję. Więcej w Polityce prywatności