Galvion – firma znana i ceniona jako światowy lider innowacyjnych systemów ochrony dostarczy około 2100 hełmów dla kanadyjskich sił zbrojnych w ramach programu kanadyjskiego Departamentu Obrony Narodowej, DICE. Ww ramach tego programu Departament Obrony Narodowej Kanady zdecydował się na zakup flagowego systemu hełmów balistycznych Batlskin Caiman®.

Jednoroczny ramowy kontrakt obejmuje dostawę około 2100 hełmów i 4200 pokrowców na hełmy, w dwóch wzorach, wraz z częściami zapasowymi. Istnieje również opcja przedłużenia kontraktu do 5 lat:, z dostawą dodatkowych 8400 hełmów i akcesoriów.

Program Canadian Dismounted Infantry Capability Enhancement (DICE) jest bardzo ważny dla kanadyjskich sił zbrojnych, ponieważ ma na celu ulepszenie zdolności piechoty zmechanizowanej, poprawienie jej mobilności i zdolności przetrwania na polu walki. Program DICE skupia się na dostarczeniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych, które pozwolą kanadyjskim wojskom lepiej radzić sobie w zmieniających się warunkach bojowych

Kontrakt Galvion z kanadyjskim Departamentem Obrony Narodowej na systemy hełmów balistycznych Batlskin Caiman® nie ma bezpośredniego znaczenia dla polskiego wojska. Jednakże, warto zauważyć, że Galvion jest jednym z wiodących dostawców systemów ochrony głowy dla sił zbrojnych na całym świecie, w tym dla armii NATO.

Również na polskim rynku wyposażenia służb mundurowych hełm Caiman cieszy się sporym zainteresowaniem.

Więcej informacji o hełmie Caiman znajdziecie w naszym serwisie: SprzetSpecjalny.pl

Inne posty z tej kategorii

5 kwietnia 2023

Wkładki korekcyjne do okularów i gogli balistycznych, czy można zakładać okulary korekcyjne pod gogle balistyczne?

Antylaserowe okulary dla pilotów

Bielizna termoaktywna - jak działa, co daje i jak ją wybrać? – poradnik

Ataki laserowe, dlaczego „snajperzy laserowi” używają zielonych wskaźników, jak wybrać okulary ochronne antylaserowe

Adres

Ha3o

Lotnicza 9

04-192 Warszawa

    Załącz plik

    Wyślij

    mail_outline