Kategorie produktów

Oferta C.P.E. obejmuje: wkłady miękkie, twarde płyty balistyczne: ICW i StandAlone Wkłady miękkie, czyli elastyczne wkłady z materiałów aramidowych lub polietylenów, które zatrzymają odłamki i pociski pistoletowe, oraz wkłady twarde czyli sztywne płyty balistyczne na front, plecy i boki, które mają za zadanie zatrzymać pociski karabinowe - swoją konstrukcją kruszą pocisk i rozpraszają jego energię na dużej powierzchni. Dzięki zaawansowanej technologii produkcji, wysokiej klasy materiałom, płyty balistyczne CPE charakteryzują się wysoką jakością i małym ciężarem,  przy zachowaniu wszelkich parametrów zgodnych z  standardami ochrony balistycznej.

Twarde płyty balistyczne

Twarde płyty kompozytowe to sztywne wkłady, które mają za zadanie zatrzymać pociski karabinowe, które poruszają się szybciej niż pistoletowe. Dzięki sztywnej konstrukcji płyta kruszy pocisk i rozprasza jego energię na dużej powierzchni. W grupie wkładów sztywnych dostepne są:

płyty balistyczne ICW

ICW (In Conjunction With, czyli „w połączeniu z”) Jest to sztywna płyta, która będzie stanowić skuteczną ochronę tylko z miękkim podkładem, czyli dodatkową warstwą  kevlaru bądź trauma-pada., ponieważ po trafieniu odłamkiem o dużej energii występuje znaczne odkształcenie po drugiej stronie płyty, które może spowodować uszkodzenia wewnętrzne klatki piersiowej. warstwa ochronna, jej obecność pozwala na rozproszenie energii i poprawne działanie samego wkładu.

płyty balistyczne SA

płyta SA (Stand Alone): płyta samonośna, ma warstwę tłumiącą energię uderzenia pocisku i może być noszona  bez miękkiej balistyki stanowi ochronę balistyczną sama w sobie, nie wymaga dodatkowej warstwy ochronnej w postaci miękkich wkładów aby poprawnie działać. Płyty balistyczne C.P.E. są produkowane  w nowoczesnej technologii i zgodnie z obowiązującymi standardami ochrony balistycznej. Sztywne płyty pozytywnie przeszły określone przez normy testy wytrzymałości i zapewniają ochronę balistyczną na poziomie  III i IV według klasyfikacji NIJ, oraz na poziomie L6 i L9 według ogólnoeuropejskiego standardu VPAM.

Showing the single result

Sortuj po:
view_module
view_list